banner
Homepage»Informace o počasí»Chladné počasí a déšť zlepšily podmínky pro

Chladné počasí a déšť zlepšily podmínky pro

Čtvrtek 18.září 2008 v 21:59h Přečteno: 4657 x

Výrazné ochlazení posledních dnů vodáckou sezonu na řekách v Česku ještě zdaleka neuzavřelo.

Podmínky pro vodní sporty se dokonce zlepšily, v tocích se totiž díky dešťovým srážkám zvýšilo množství vody, informoval ČTK Vojtěch Jančar z Českého kanoistického svazu. Hladina vody se zvedla v Lužnici a moravských řekách Odře a Opavě, ale také v Moravici.

"Týden před posledním letním víkendem mírně zamrzl, ovšem to pro vodáky neznamená, že uloží pádlo k ledu," řekl Jančar. Lužnice je díky vypouštění vody z rybníků dobře splavná od Suchdola a v peřejích pod Táborem.

Především deště obohatily tok Opavy a Odry, střední části obou řek jsou dobře sjízdné pro kanoe. "Jen pozor u nepříjemných jezů, které za této zvýšené vody mohou být nebezpečné," upozornil Jančar, podle kterého je současný průtok v Opavě přes 40 kubických metrů vody.

Ostatní menší řeky a říčky, jako je Ohře, Berounka nebo Otava a Vltava pod Vyšším Brodem, jsou splavné s mírnými obtížemi. S příliš dobrými podmínkami se vodáci stále nesetkají na Sázavě, Morava je splavná pouze pod Postřelmovem. Menší toky se i nadále potýkají s nedostatkem vody, lidé přesto mohou vyrazit na Ploučnici a dolní Radbuzu.

Příznivci divoké vody se o nadcházejícím víkendu sejdou na tradičních vodáckých dnech na Hamerském potoce u Jindřichova Hradce.

ČTK

Oznámkuj

Partneři