banner
Homepage»Informace o počasí»Je tu konec léta, teplo již nebude

Je tu konec léta, teplo již nebude

Pátek 12.září 2008 v 12:31h Přečteno: 24022 x

Studený vzduch, který začne v noci proudit do České republiky, ukončí letošní léto. Poslední týden astronomického léta bude totiž celý výrazně chladnější než současné teplé a slunečné dny.

Lidé také budou muset začít vytahovat ze skříní teplejší oblečení. Nemá sice pršet, ale teploty klesnou o deset stupňů Celsia, takže letní sandály budou muset střídat teplejší boty a bez svetru či bundy už nebude radno vycházet. O víkendu se bude také konat ještě několik hudebních festivalů pod širým nebem, jejich návštěvníci by měli také pamatovat na to, že noci budou výrazně chladnější než nyní.

Dnešní nejvyšší odpolední teploty budou ještě mezi 19 a 23 stupni Celsia, v sobotu se ale podle předpovědi nemají dostat přes 17 stupňů Celsia, průměrně by mělo být kolem 15 stupňů Celsia. Mělo by ale být polojasno, stejně jako v neděli, kdy by teploty měly ještě klesnout na průměrných 13 stupňů Celsia. Tyto hodnoty ale nejsou o moc nižší, než je dlouhodobý průměr pro polovinu září.

Protože by měla být jasná obloha i v noci, mohou se právě objevit přízemní mrazíky. Noční teploty v neděli mohou klesnout až ke čtyřem stupňům nad nulou.

Chladné počasí vydrží po většinu příštího týdne, přízemní mrazíky se tak budou při celonočním vyjasnění vyskytovat nejen v neděli, ale i v dalších dnech. Mírně se oteplí až v polovině příštího týdne, koncem týdne vystoupí teploty k 19 stupňům Celsia.

Chladnější počasí ale očekávají od víkendu i v Chorvatsku a na severu Itálie. Maximální teploty se budou pohybovat i pod 20 stupni Celsia. V polovině příštího týdne by se tam mělo mírně oteplovat.

Září je sice podle kalendáře ještě skoro celé letním měsícem, podzim přichází až ve chvíli, kdy nastává podzimní rovnodennost, tedy 23. září. Meteorologové ale již považují září za podzimní měsíc, letní měsíce jsou pro ně červen, červenec a srpen.

CTK

Oznámkuj

Partneři