banner
Homepage»Novinky na webu»Liberec vyhlásil sněhovou kalamitu, MS se to prý nedotkne

Liberec vyhlásil sněhovou kalamitu, MS se to prý nedotkne

Středa 18.února 2009 v 17:57h Přečteno: 4990 x

Liberec vyhlásil dnes po 17:00 sněhovou kalamitu, která platí pro městské silnice. Mistrovství světa v klasickém lyžování se vyhlášení kalamity nedotkne, závody se uskuteční podle plánu.

Kalamitu vyvolalo vytrvalé noční a dopolední sněžení. V noci na dnešek připadlo 20 centimetrů a od pátku celkem 80 centimetrů sněhu a silničáři nestačí čistit vozovky a chodníky. Dnes po 13:00 přešlo sněžení v přeháňky a občas vysvitlo slunce. Nyní v Liberci mírně padá, v noci na čtvrtek však předpovídají meteorologové znovu silnější sněžení.

V Liberci začalo dnes mistrovství světa v klasickém lyžování a potrvá do 1. března. "Vyhlášení kalamity neomezuje pohyb po městě a ani nic jiného. Technickým službám se pouze prodloužily lhůty na odklízení sněhu z komunikací. Kalamita skončí, až se zlepší počasí," upozornil Korych.

Podle libereckého primátora Jiřího Kittnera se přívaly sněhu nedají zvládnou ani s posilami. "V ulicích je všechna technika a lidé. Sotva sníh ale vypluhujeme, nové sněžení za námi uzavře cestu," upozornil vedoucí zimní údržby technických služeb Ladislav Šimerda. V ulicích města pracuje 70 úklidových vozů a 70 lidí uklízí sníh ručně. Nákladní auta ho odvážejí z centra města na skládku v Londýnské ulici.

Sněhové mantinely se v Liberci tyčí třeba kolem dopravního terminálu ve Fügnerově ulici, Na Rybníčku nebo kolem Centra Babylon. Sportovci, kteří bydlí na vysokoškolských kolejích v Harcově, museli kvůli zasypaným chodníkům běžet při ranní rozcvičce po silnicích, kde je ohrožovala auta. Uskakovali před nimi do závějí.

ČTK

Oznámkuj