banner
Homepage»Počasí ve světě»Plánujete dovolenou? Nezapomeňte vybrat ten správný kufr!

Plánujete dovolenou? Nezapomeňte vybrat ten správný kufr!

Pátek 4.dubna 2014 v 17:15h Přečteno: 5745 x

Období dovolených se kvapem blíží. Přemýšlíme, kam pojedeme na dovolenou, plánujeme termíny a vybíráme plavky. Na jednu věc ale často zapomínáme – na výběr toho správného zavazadla. Bez kufru se na cestách neobejdete. A když vyberete ten správný, předejdete případným nepříjemnostem.

Při výběru zavazadla narazíte na spousty možností. Materiály, barvy, tvary, velikosti – vyznat se v tom všem je pěkná fuška. Jaké výhody mají čtyři kolečka? Je lepší textilní nebo plastový kufr? Poradíme vám!

Tip: Praktické informace a velký výběr cestovních kufrů i doplňků na cesty najdete na Veturo.cz!

Když letíte letadlem

Při výběru zavazadla se nikdy nesnažte ušetřit na úkor kvality. Vždy vsaďte na prověřené výrobce – zvláště, pokud poletíte letadlem. Nekvalitní kufry často nevydrží zacházení letištních zaměstnanců. Pokud nechcete sbírat své svršky po letištní hale, raději se spolehněte na prověřené značky.

Tip: Odolností a kvalitou jsou po celém světě proslulá zavazadla značky Samsonite. Stejné oblibě se těší také kufry American Tourister.

Plastové, nebo textilní zavazadlo?

Skořepinové kufry jsou oblíbeny především pro velkou odolnost. Pokud potřebujete převážet křehké věci, které by mohl poškodit náraz, skořepina by pro vás měla být jasná volba. Starší modely mohou být poměrně těžké, proto vždy sledujte váhu zavazadla. U nových modelů se vysoké hmotnosti bát nemusíte. Nové materiály jsou stejně bytelné a navíc výrazně lehčí.

Textilní kufry vynikají především nízkou hmotností, snadnou manipulací a variabilitou. Často jsou vybaveny zipem na zvětšení objemu. Navíc mívají postranní kapsy na drobnosti. Pokud požadujete hlavně pohodlí a variabilitu, sáhněte po textilním zavazadle.

Všechny cestovní kufry seženete se dvěma („upright“), nebo čtyřmi kolečky („spinner“). Rozdíl tkví v manipulaci se zavazadlem. Zatímco kufr se dvěma kolečky můžete pouze táhnout za sebou, kufr se čtyřmi kolečky můžete vézt za sebou i vedle sebe. Navíc s ním můžete volně manipulovat všemi směry.

Kufr by se vám měl také líbit. Čím výraznější barvu kufru zvolíte, tím snadněji si ho na letišti poznáte!

Zdroj: PR článek. Oznámkuj

Partneři